Rychlý kontakt
TEL: +420 774 599 171
email: elzet-ol@elzet-ol.cz

Lepenka pro kartonáž

Pro standardní kartonážní účely nabízíme 3 až 5 vrstvé lepenky různých vlastností, kvalit a plošných hmotností podle toho, k jakému účelu jsou použity.

Třívstvá vlnitá lepenka

Konstrukce třívrstvé vlnité lepenky se skládá s dvou krycích vrstev a ze střední zvlněné vrstvy, zvané též fluting. Fluting se vyrábí z papírů a kartonů o plošných hmotnostech od 80 do 180 g/m2. K jejich výrobě se využívá papírů nižší kvality s velkým podílem druhotných vláken tak, aby bylo dosaženo požadovaných vlastností.

Na krycí vrstvy se používají ušlechtilé papíry tzv. testlinery nebo kraftlinery, jenž svými vlastnostmi dotvářejí výsledné parametry lepenek. U nižších jakostí lepenek, kde není požadována vysoká pevnost se na krycí vrtvy používají recyklované papíry nebo v kombinaci s testlinerem. Ke spojování jednotlivých vrstev se nejčastěji používají škrobová nebo disperzní lepidla.

Třívrstvá vlnitá lepenka

- dodávájí se ve formátech dle objednávky zákazníka
- formáty s vlnou B , C nebo E v různých kvalitách a hmotnostech

Skládaná lepenka

- dodáváme ve vlnách B nebo C.

Výrobcům nábytku, bytových doplňků, kovových profilů a jiných rozměrných výrobků rozličné délky umožňuje nekonečný pás skládané vlnité lepenky na paletě nahradit různé speciální obalové materiály. Skládaný pás vlnité lepenky zjednodušuje balicí proces. Nekonečný pás je předrilován. Při manuálním zpracování se nožem odřízne potřebná délka.

Proložky z třívrstvé lepenky

- Vyrábějí se převážně z méně kvalitních recyklovaných papírů
- Proložky lze dodávat ze všech druhů lepenek B, C, E,

Pětivrstvá lepenka

- v naší nabídce je 5vvl typu BC
- formáty dle dispozic zákazníka
- všechny lepenky jsou vyrobeny z testlinerů a flutingů

U pětivrstvé lepenky se kombinují různé typy vln podle toho jaké vlastnosti má uvedená lepenka mít.